Aleja Słońca – znamy datę otwarcia!

Czwarty kwartał 2013 roku – to przypuszczalna data otwarcia planowanego w Szczecinie-Mierzynie centrum handlowego Aleja Słońca Szczecin. Inwestor, spółka Mayland Real Estate Developer, wycofał się z wcześniejszych zapowiedzi, mówiących że prace budowlane rozpoczną się jeszcze pod koniec tego roku. Niepokojąca sytuacja ekonomiczna na rynku wymusiła na inwestorze porzucenie ryzyka związanego z rozpoczęciem budowy przed zimą. Prace jednak zaczną się już w pierwszym kwartale 2012 roku.

Centrum Aleja Słońca Szczecin powstanie w Mierzynie, tuż przy innej galerii handlowej – CH Ster. W założeniu oferta handlowa nowo powstającej galerii ma mieć charakter uzupełniający w stosunku tej już oferowanej przez istniejący obiekt.

Aleja Słońca będzie mieć w sumie 40 000 metrów kwadratowych powierzchni, co przełoży się na 150 lokali do wynajmu. W galerii znaleźć ma się największy w województwie zachodniopomorskim multipleks, część gastronomiczna (z restauracjami i barami fast-food) oraz część biurowa. Inwestor zrezygnował z planów zlokalizowania w obiekcie hipermarketu spożywczego, co jest zrozumiałe i zgodne z założeniami projektu, gdyż duży hipermarket sieci Real znajduje się już w CH Ster. Przy centrum powstanie też pięciokondygnacyjny parking.