Nowa galeria w Szczecinie!

W sąsiedztwie galerii CH Ster w szczecińskim Mierzynie powstanie kolejna galeria handlowa! Aleja Słońca Szczecin, bo tak nazywa się projekt, zostanie zbudowana przez firmę Mayland Real Estate. Centrum ma zostać oddane do użytku już za trzy lata – w 2012 roku.

Aleja Słońca ma mieć powierzchnie handlową o wielkości 35 000 metrów kwadratowych. Budynek będzie dwukondygnacyjny. W sumie na dwóch piętrach znaleźć się ma 130 sklepów. Przedstawiciel dewelopera zdradził również, że w obiekcie ma być zlokalizowane największe kino wielosalowe w Szczecinie (i w całym województwie). Nie przekazano jednak żadnych szczegółów w tej sprawie. Zaletą Alei Słońca będzie też ogromny parking – ma pomieścić około tysiąca pojazdów.

Aleja Słońce jest jednym z trzech wielkich projektów firmy Mayland. Pozostałe powstają równolegle w Słupsku oraz w Krakowie. Łączna powierzchnia wszystkich trzech obiektów ma przekraczać 100 tysięcy metrów kwadratowych, przy czym szczecińska galeria ma być największa. Jeżeli deweloper chce oddać budynek do użytku w 2012 roku to należy się spodziewać, że prace budowlane ruszą już w przyszłym roku. Niepokojąca sytuacja gospodarcza na świecie może jednak te plany opóźnić.